Mta-türk videolar için tıklayınız.

Eğitim

 • Kur'an Öğrenme Eğitimi   ( 1 Makale )
  KURAN ÖĞRENME EĞiTiMİ

   

   

  Kuran Öğrenmek isteyenler, bu bölümde bir yardımcı ile uygulandığında 2-3 günde Kuran okumaya başlayabileceğiniz basitlikte Kuran Öğrenim sistemimiz mevcuttur.


 • Hadislerden Seçmeler   ( 35 Öğeler )

   

  Sizler için derlediğimiz onlarca Hadis-i Şerifi bu bölümden okuyup istifade edebilirsiniz...

   


 • Namaz   ( 50 Öğeler )

   

   

   

  İslam, bütün dini emirler arasında namaza çok fazla önem vermektedir. Beş vakit namaz kılmak her yetişkin ve aklı başında Müslüman’a farzdır. Namazın nafile (isteğe bağlı) olan bazı kısımları da vardır.

 • Aile ve Çocuk Eğitimi   ( 24 Öğeler )
  AiLE VE ÇOCUK EĞİTİMİ

   

   

  Dini ve dünyevi geleceğimiz aile içindeki eğitimle şekillenir. Bu bölümde hamilelik döneminden itibaren çocuğun dini ve psikolojik eğitimine yönelik pratik uygulamaların yanısıra anne baba olarak davranış şekillerimize dair pratik önerileri bulabilirsiniz.

   


 • Namaz Sureleri ve Duaları Ezber   ( 29 Öğeler )

  Ezberlenmesi gereken namaz sureleri ve duaları Arapça, Arapça okunuşu ve meali olarak bulabilirsiniz.
  Çocuklarınızı çalıştırırken anlamını bilmeden ezber yaptırmayınız. Az ezberlesinler ama Yüce Allah'a ne söylediklerini bilecek bilinçte çalışma yaptırınız.

 • Dini Eğitim ve ilmihal Bilgileri   ( 14 Öğeler )

  DiNi EĞiTiM ve İLMİHAL BİLGİLERİ Namazı hatta abdest almayı bile bilmiyorsanız bu bölümde tüm detaylarıyla öğrenmek için ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz..

  Dini eğitim camilerde yaz Kuran kurslarından ibaret bir anlayış değil bir yaşam şeklidir. Aile de öncelikle baba bu eğitimden mesuldür. Tabi öncelikle kendisinin bilgi sahibi olması gerekir.

  Bu bölümde öncelikle çocuklara abdest, namaz vb. bilgilerin öğretilmesi amaçlanmıştır. Ancak büyük olup o yaşa kadar bunları öğrenecek ortam bulamayanların da anlayabileceği basit bir dil kullanılmaya çalışılmıştır. Sorularınız için her zaman maille ulaşabilirsiniz.


 • Çocuklar için derlenmiş hadisler   ( 2 Öğeler )

   

  Çocuklar için derlenmiş çeşitli konulardaki Hadis-i Şerifleri bu bölümde bulabilirsiniz...

   

   

   

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler