Mta-türk videolar için tıklayınız.

BASIN AÇIKLAMASI - 06.12.2011

Müslüman Ahmediye Cemaati’nin lideri Hazret Mirza Masrur Ahmed, Papa 16. Benediktus’a, onu dünya genelinde dini hoşgörünün teşvik edilmesi ve insani değerlerin tesisi konularında nüfuzunu kullanmaya davet eden, doğrudan bir mesaj yolladı.

Söz konusu mesaj Papa’ya, kendisi ile görüşmek üzere ziyarette bulunan İsrail’in tanınmış din âlimlerinden oluşmuş bir delegasyonda yer alan, Hayfa – Kababir Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı Muhammed Şerif Ode tarafından bizzat iletildi.

Hazret Mirza Masrur Ahmed mesajında, dünyanın vahim durumundan bahsederek, şöyle buyurmaktadır:

“Üzücü olan, dünyanın içinde bulunduğu mevcut şartlara yakından ve dikkatle baktığımızda, bir başka dünya savaşının temellerinin çoktan atılmış olduğunu görmektir. Bunun sonucu olarak, pek çok ülkede nükleer silahlar, garezler ve düşmanlıklar artmakta ve dünya yıkım uçurumunun kıyısında oturmaktadır. Dünyayı bu yıkımdan kurtarmak üzere acilen çabalarımızı arttırmamız, kanımca artık şarttır. İnsanın, beşeriyetin kurtuluşunun yegâne garantörü olan Yaratanı’nıcc acilen tanımaya ihtiyacı vardır.”

Öte yandan Hazret Mirza Masrur Ahmed, dünyanın dinleri, kişiler ve grupların sapkın eylemlerine göre değil, gerçek öğretilerine göre değerlendirmesi gerektiğini belirterek şöyle açıklamaktadır:

“Eğer bir kimse tabi olduğunu iddia ettiği halde, belli bir öğretiye uymuyorsa, bu durumda hatalı olan öğreti değil, bizzat o kimsedir. Kuran-ı Kerim baştan sona, sevgi, şefkat, barış, uzlaşı ve fedakârlık öğretileri ile doludur. Bundan dolayı, eğer bir kimse İslam’ı kan akıtma öğretileri ile dopdolu bir aşırılık ve zorbalık dini olarak resmedecek olursa, bilinsin ki böylesi bir tasvirin gerçek İslam ile hiçbir alakası yoktur.”

Hazret Mirza Masrur Ahmed, Müslüman Ahmediye Cemaatinin rolü hakkında da şunları ifade etmektedir:

“Müslüman Ahmediye Cemaati, yalnızca gerçek İslam’ın uygulayıcısıdır ve bütünüyle Allah rızası için çalışmaktadır. Eğer bir kilise yahut da başka bir ibadethanenin korunmaya ihtiyacı varsa, onlar bizleri kendileri ile birlikte omuz omuza durur halde bulacaklardır. Bizim camilerimizden yankılanacak tek bir mesaj varsa, o da ancak, – Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu – dur.”

Mesajını tamamlarken Huzur, dünya barışı için duada bulunarak tüm taraflara bu önemli uğraşla ilgili kendi saygın rollerini oynamakta ellerini çabuk tutmaları konusunda çağrı yapmaktadır. O, sözlerini şöyle tamamlamaktadır:

“Duam, hepimizin sorumluluklarımızı anlayıp, barış ile sevginin tesisi ve de Yaratanımız’ın yeryüzünde tanınması adına üzerimize düşenleri yapmamız içindir. Bizler bizzat dualarımızla,  yeryüzünün bu helâkten korunması için daima Allah’acc yalvarmaktayız. Ben, bizleri bekleyen bu yıkımdan korunmak üzere dua ediyorum.”

Bu basın açıklaması ile ilgili İngilizce olarak daha fazla bilgi edinmek için e-posta adresimiz: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

LONDRA 06.12.2011


Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Vadedilen Mesih ve Mehdi’nin (as) olağanüstü İslam hizmetleri


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 259

Hilâfet kelimesi ne demektir? Kur’ân-ı Kerîm’de ve Hz. Resulüllah’ın (s.a.v.) hadislerinde hilâfetten bahsedilmiş midir? Ümmet büy

Video

Ses-mp3

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler